Restauracja Portowa

Restauracja Portowa

Restauracja Portowa w Gliwicach to szczególne miejsce przenoszące swych Gości w podróż po kuchni śląskiej i europejskiej. To miejsce, które powinno obowiązkowo znaleźć się na liście Państwa gliwickich doznań kulinarnych. 

Doświadczony personel pod przewodnictwem mistrza patelni, nudelkuli i chochli Excecutive Chefa, kreuje nowy wizerunek sztuki kulinarnej, pobudzając Państwa zmysły oraz działając na wyobraźnię. Oferujemy doskonałe potrawy kuchni śląskiej oraz europejskiej, przyrządzone w sposób tradycyjny z nutką nowoczesnej aranżacji. Wiemy, jak ze smacznych, świeżych i zdrowych składników stworzyć prawdziwe kulinarne cuda. 

W naszej piwniczce leżakują wina pochodzące z najpiękniejszych zakątków świata. Na Śląsku lubimy pić alkohol, jednak jeszcze bardziej kochamy się nim dzielić. Przed obiadem proponujemy sznapsa (albo dwa). Za naszym szynkiem znajdą Państwo bogatą ofertę drinków oraz napojów alkoholowych. 

Szczególną cechą restauracji jest jej niepowtarzalna atmosfera oraz oryginalne wnętrze, składające się z 3 obszernych, otwartych poziomów odzwierciedlających poszczególne pokłady pełnomorskiego okrętu. Na ścianach znajduje się okazała kolekcja modeli statków, wśród których każdy marzyciel znajdzie coś dla siebie – począwszy od cudownych żaglowców, poprzez statki wojenne z naszą perłą - lotniskowcem U.S.S. Enterprise liczącym ponad 100 cm długości, a skończywszy na współczesnych, ekskluzywnych motorówkach oraz łodziach ratunkowych. 

Goście rozpoczynają swoją podróż od maszynowni na poziomie 0, gdzie znajduje się szynk oraz główna część restauracyjna. Po zaspokojeniu podniebienia nie można zapomnieć o przeniesieniu się na poziom I do części rozrywkowej, gdzie w tle rozbrzmiewa przyjemna dla ucha muzyka, a posiłkom towarzyszą wizualne projekcje na czterech dużych telewizorach. Poziom II to część restauracji, gdzie po wejściu na majestatyczne, spiralne schody Goście mogą pozwolić sobie na chwilę zapomnienia oraz swobody. Towarzyszący Państwu wspaniały widok na pozostałe dwa poziomy sprawiają, że wielu naszych Klientów pozostaje tu do późnych godzin nocnych. Przestrzegamy przed leżakami, na nich naprawdę można leniuchować przez długie godziny.