Restauracja Rączka Gotuje

Restauracja Rączka Gotuje

Znany z telewizyjnych programów kulinarnych, kultywujący śląską gwarę oraz tradycję kulinarną Remigiusz Rączka 2 lutego 2013 roku uroczyście otworzył swoją pierwszą restaurację. Jej lokalizacja w Wodzisławiu Śląskim nie była przypadkowa. Chcąc szerzej udostępnić smaki swoich potraw Remigiusz rozpoczął działalność restauracyjną, jak podkreśla "na swoim placu" - wśród rodziny, swoich znajomych i fanów, blisko miejsca skąd pochodzi.

Menu restauracji jest to zbiór tradycyjnych receptur śląskich jak również tych zdobytych z podróży kulinarnych i urozmaiconych przez samego Remigiusza. Ważne jest by poczuć smak i zapach jaki od wieków towarzyszy w śląskich domach. Świeży rosół, rolada i modra kapusta to obowiązkowa pozycja menu, jednak nie pozostaje osamotniona. Jest bowiem otoczona aromatycznymi daniami z królika, gęsi, mięs na różne sposoby. Znajdziemy wśród dań coś dla tradycjonalistów oraz dla "nowoczesnych Hanysów", cos lekkiego na upalne dni i delikatnego "do bajtli" czyli naszych najmłodszych gości.

Dania dobrane są tak, aby zaspokoić podniebienia nawet najbardziej wymagających gości. Sezonowość menu powoduje, że nigdy się nie znudzi.

Wystrój restauracji nawiązuje do tradycyjnych śląskich widoków. Szyb kopalniany, familoki z czerwonymi okiennicami, portrety przodków Remigiusza. Nie brakuje odrestaurowanych ponad stuletnich fotografii znalezionych na strychu domu rodzinnego kucharza. Wszystko otoczone ciepłymi odcieniami szarości i delikatną elegancją. Bluszcze, pelargonie na parapetach oraz świeże kwiaty na stołach oddają ciepło i gościnność śląskiego domu.